استفاده ار روغن بنفشه در داروخانه شیراز ممنوع شد!

بر کسی پوشیده نیست که بیشتر عصاره های اجزای طبیعی گیاهی با ارزش ترین داروهای عامیانه هستند. همین جمله را می توان در مورد اسانس بنفشه نیز به کار برد که نه تنها بسیاری از بیماری های بدن را درمان می کند، بلکه حتی زیبایی پوست و مو را نیز حفظ می کند.

ارزش این عصاره گل اول از همه در ترکیب شیمیایی آن نهفته است – اتر از نظر مواد مفید و حتی ویتامین ها بسیار غنی است.

روغن بنفشه: خواص مفید
روغن بنفشه در داروخانه شگفت انگیز است، زیرا در صنعت اتر نه تنها از گل آذین آن، بلکه از قسمت سبز گل – برگ های گوشتی نیز به دست می آید. لازم به ذکر است که عصاره بر اساس گل بنفشه نه تنها در خواص خارجی آن، بلکه از نظر هزینه نیز متفاوت است.

بنابراین، اسانس جوانه گل دارای رنگ مایل به زرد شفاف است و قیمت بسیار بالاتری نسبت به عصاره سبز غلیظ به دست آمده از شاخ و برگ دارد. با این حال، گزینه دوم اغلب توسط مردم استفاده می شود. از این گذشته ، چنین محصولی نه تنها هزینه کمتری دارد ، بلکه در فروش نیز رایج تر است.

روغن بنفشه

در میان ترکیبات شیمیایی عصاره بنفشه، به ویژه تعداد زیادی الکل بنزیل و هگزیل و همچنین مواد طبیعی کورستین و پارمون وجود دارد. یک ترکیب شیمیایی مشابه امکان استفاده از اسانس گل را برای مبارزه با بسیاری از بیماری های بدن انسان فراهم می کند.

فواید روغن بنفشه برای سلامتی
این داروی طبیعی دارای اثر ضد درد شدید است. چنین تأثیر مثبت عصاره به شما امکان می دهد از آن نه تنها برای خلاص شدن از شر سردرد، بلکه حتی برای تسکین علائم آرتریت استفاده کنید.
علاوه بر این، روغن بنفشه همراه با اثر ضد درد، روند التهابی را در بافت ها و سلول های بدن کاملا متوقف می کند. این بدان معنی است که عصاره گل ناراحتی و درد را نمی پوشاند، اما واقعا آنها را تسکین می دهد.
از تنتور بنفشه و اسانس آن نیز می توان در منزل برای ضدعفونی نواحی خاصی از پوست استفاده کرد.

این محصول با داشتن مواد مفیدی که مانع از تولید مثل باکتری ها و میکروارگانیسم های خطرناک می شود، به طور قابل اعتمادی از بدن در برابر نفوذ به عفونت های بیماری زا محافظت می کند.
اغلب از عصاره بنفشه برای تسهیل خلط خلط و مخاط انباشته شده در ریه ها و برونش ها استفاده می شود.

اسانس که به طور موثر خلط را رقیق می کند، اجازه می دهد تا در هنگام سرفه به سرعت از سیستم تنفسی خارج شود. همچنین، اتر کاملا با التهاب در برونش مبارزه می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.